Biuro Obsługi Klienta:
Poniedziałek - Sobota:
11:00 - 16:00

e-mail: biuro@napieszo.pl
Tel.: 95 720 61 58
Menu

Kategorie

Katalog

Rozmiary dziecięce v

Odzież narciarska

Ubrania używane w sportach zimowych powinny być nie tylko trwałe, ale przede wszystkim wygodne oraz lekkie. W tej kategorii oferujemy najwyższej jakości odzież narciarską, do produkcji której użyto wyłącznie starannie wyselekcjonowanych materiałów i sprawdzonych technologii. Nasz asortyment obejmuje kurtki, spodnie, polary, a także bieliznę dla narciarzy, której elastyczność zapewnia wysoki komfort użytkowania. Dostępna w naszym sklepie internetowym odzież narciarska została wyprodukowana przez renomowanych producentów, takich jak HiMountain, Iguana, The North Face, AST, Feel Free oraz Brubeck.

Siatka
Lista
 • Polar The North Face M 100 Glacier męski
  239,00 zł
  Zobacz

  Dostępny
 • Polar The North Face M Alpine Polartec 200 męski
  379,00 zł
  Zobacz

  Dostępny
 • Kurtka The North Face M Chakal Jacket męska
  1 099,00 zł
  Zobacz

  Dostępny
 • Polar The North Face M Alpine Polartec 200 męski
  379,00 zł
  Zobacz

  Dostępny
 • Polar The North Face M 100 Glacier męski
  269,00 zł
  Zobacz

  Dostępny
 • Polar The North Face M Glacier Pro męski
  345,00 zł
  Zobacz

  Dostępny
 • Polar The North Face M 100 Glacier męski
  219,00 zł
  Zobacz

  Dostępny
 • Kurtka zimowa The North Face M Millerton Insulated męska
  559,00 zł
  Zobacz

  Dostępny
 • Bluza Brubeck Thermo LS13100A damska
  161,27 zł-16%191,99 zł
  Zobacz

  Dostępny Niższa cena!
 • Bluza Brubeck Thermo LS13040A męska
  166,31 zł-16%197,99 zł
  Zobacz

  Dostępny Niższa cena!
 • Getry Brubeck Thermo LE11870A damska
  126,83 zł-16%150,99 zł
  Zobacz

  Dostępny Niższa cena!
 • Getry Brubeck Thermo LE11840A męska
  132,71 zł-16%157,99 zł
  Zobacz

  Dostępny Niższa cena!
 • Kurtka zimowa The North Face M Millerton Insulated męska
  639,99 zł
  Zobacz

  Dostępny
 • Polar The North Face M Glacier Pro męski
  345,00 zł
  Zobacz

  Dostępny
 • Kurtka The North Face M Descendit Jacket męska
  949,00 zł
  Zobacz

  Dostępny
 • Spodnie zimowe The North Face M Anonym Pant męskie
  799,00 zł
  Zobacz

  Dostępny

Jak wybrać odpowiednią odzież narciarską?

Wybierając się na stok, bardzo ważne jest, aby zapewnić organizmowi pełen komfort, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Dlatego szczególną uwagę warto zwrócić na wybór odpowiedniej odzieży narciarskiej, która powinna być lekka, wygodna i oczywiście ciepła. Tyczy się to nie tylko kurtek czy spodni, ale również bielizny. Podstawową warstwą ubrania jest bielizna, która w wersji dla narciarzy najczęściej jest produkowana ze specjalnych włókien termoaktywnych. Tego typu odzież narciarska zapewnia ciału poczucie ciepła i suchości, skutecznie odparowując pot z powierzchni skóry. Chyba nie trzeba nikomu wyjaśniać, jak istotne ma to znaczenie dla komfortu poruszania się po stoku i ogólnego samopoczucia. Wysokiej jakości bielizna narciarska pozwoli każdemu miłośnikowi białego szaleństwa na nartach lub snowboardzie czuć się wyjątkowo pewnie, bez względu na wiek i płeć. Poza bielizną, warto pamiętać o tzw. warstwie pośredniej, czyli o bluzach i polarach, które powinny być wykonane z oddychających materiałów. I tutaj często zaczynają się prawdziwe schody, zwłaszcza w przypadku wszystkich tych, którzy kompletują swoją pierwszą w życiu odzież narciarską. Wszystko dlatego, że producenci wprost zasypują nas informacjami o nowoczesnych technologiach, najwyższej jakości materiałach i rewolucyjnych rozwiązaniach zastosowanych w procesie projektowania czy tworzenia odzieży narciarskiej. Często w natłoku tak wielu informacji, modeli i właściwości, sami nie wiemy, jaka odzież narciarska będzie dla nas optymalna. Warto wcześniej sięgnąć do źródeł oraz zdobyć nieco fachowej wiedzy, by wybór ubrania na narty nie stanowił tak dużego problemu.

Czym powinna charakteryzować się dobra odzież narciarska?

Dobra odzież narciarska? Czyli jaka? Przede wszystkim taka, która zapewni nam maksymalną ochronę na stoku. Upadki, poślizgi, zachwiania - spotykają się z nimi nie tylko początkujący narciarze, towarzyszą one także znacznie bardziej doświadczonym miłośnikom białego szaleństwa. Wysokiej klasy odzież narciarska pozwoli w znacznym stopniu minimalizować skutki kraks i wywrotek dzięki zastosowaniu odpowiednich tworzyw, które amortyzują upadek.
Kolejną cechą, którą powinna charakteryzować się odzież narciarska, jest termoizolacja, czyli mówiąc prościej - właściwa ochrona przed zimnem, opadami i wiatrem. Czynniki atmosferyczne, nie tylko w wysokich górach, ale także w niższych partiach, gdzie zazwyczaj ulokowane są stoki narciarskie, potrafią być bardzo zmienne i poważnie dać się we znaki. Aby być przygotowanym na wahania czy skoki temperatury, a także na działanie silnego wiatru i promieni słonecznych, wreszcie na opady śniegu, które mogą przecież wystąpić w każdej chwili, niezbędna jest odzież narciarska o właściwościach termoaktywnych, z wysokiej klasy materiałów termicznych. Jeśli zaś chodzi o warstwę wierzchnią, niezbędna jest odpowiednia membrana, która zabezpiecza przed działaniem zimna, wiatru i opadów, a także klejone szwy, doskonale chroniące przed przedostawaniem się wilgoci.

Ubranie zewnętrzne

Natomiast ubrania zewnętrzne, czyli kurtka i spodnie, również mają za zadanie bezpośrednią ochronę przed czynnikami atmosferycznymi. Tego rodzaju odzież narciarska powinna być dobrze dopasowana do ciała, posiadać wodoodporne membrany i wywietrzniki.