Biuro Obsługi Klienta:
Poniedziałek - Sobota:
11:00 - 16:00

e-mail: biuro@napieszo.pl
Tel.: 95 720 61 58
Menu

Kategorie

Katalog

Producent v

Gogle narciarskie

W trosce o bezpieczeństwo podczas uprawiania sportów zimowych, warto sięgnąć po precyzyjnie wykonane gogle narciarskie, zapewniające niezawodną ochronę przed zimnem, śniegiem oraz szkodliwym promieniowaniem słonecznym. W asortymencie naszego sklepu posiadamy szeroki wybór najwyższej jakości gogli, które świetnie sprawdzą się nie tylko do narciarstwa, ale także do snowboardu i wielu innych sportów zimowych. Oferowane produkty są w pełni kompatybilne z kaskami narciarskimi. Regulowane gumki, w które wyposażono gogle narciarskie ułatwiają szybkie oraz bezproblemowe dopasowanie ich do kształtu głowy.

Siatka
Lista

Jakie gogle narciarskie wybrać?

Gogle narciarskie stanowią niezbędny element wyposażenia każdego narciarza i snowboardzisty. Mają one za zadanie nie tylko chronić oczy przed śniegiem i szkodliwym promieniowaniem UV, ale także stanowić swego rodzaju tarczę dla górnej części twarzy. Właśnie dlatego wybór gogli narciarskich powinien być dobrze przemyślany, by wybrany produkt w pełni odpowiadał naszym potrzebom i pozwalał na bezpieczną oraz komfortową jazdę w każdych, najtrudniejszych nawet warunkach. W obliczu wielu modeli, wzorów i parametrów możemy się bardzo łatwo zagubić, warto więc zwrócić uwagę na najistotniejsze właściwości czy cechy, jakimi powinny charakteryzować się profesjonalne, odpowiednio dobrane gogle narciarskie.

Gogle narciarskie - o czym pamiętać?

Odporność na stłuczenia - to oczywiście jedna z głównych cech, jakimi powinny charakteryzować się okulary narciarskie. Aby mieć pewność, że nawet w razie upadku, kolizji lub innego niebezpiecznego zdarzenia na stoku nasze gogle nie ulegną zniszczeniu, warto wybrać okulary o wzmocnionej konstrukcji, będące gwarancją solidności w każdych warunkach. Dobrym pomysłem będzie Brenda Bross SG 7000 uni - model kompatybilny z większością kasków, posiadający podwójne szkła chroniące przed zaparowaniem.
Ochrona przed promieniami UV i wiatrem - wśród wielu innowacyjnych rozwiązań i zalet gogli narciarskich nie należy zapominać o najbardziej istotnej z ich właściwości, czyli ochronie naszych oczu. Warto wybierać gogle z soczewkami polaryzacyjnymi, gdyż te pomagają neutralizować światło odbite od śniegu i innej powierzchni płaskiej, które często może nas oślepiać. Wysokiej klasy gogle narciarskie posiadają filtry UVA, UVB i UVC, stanowiące doskonałą ochronę przed słońcem.
Kontrast obrazu - wybierając okulary o odpowiednim kontraście, zapewniamy sobie optymalną widoczność na stoku. Dzięki temu nie tylko widzimy więcej i znacznie wyraźniej, ale również odciążamy nasze oczy, które podczas kilku godzin spędzonych na stoku znacznie mniej się męczą.

Gogle narciarskie dla wymagających

Na rynku możemy znaleźć różnorodne modele gogli narciarskich, różniące się od siebie nie tylko ceną, ale także rozmiarem, konstrukcją oraz kształtem soczewek. Ze względu na rozmiar wyróżniamy gogle z małą, średnią oraz dużą ramą. Dla osób o małych buziach najlepsze będą niewielkie ramy, natomiast właścicielom większych twarzy można polecić modele z większymi oprawkami. Warto też pamiętać, że gogle narciarskie mogą posiadać różne soczewki, które można dobrać do własnych preferencji i potrzeb. Mogą to być soczewki posiadające polaryzację, powłokę REVO, warstwę lustrzaną bądź powłokę Anti-Fog, skutecznie zapobiegającą parowaniu soczewek przy silnie ujemnych temperaturach zewnętrznych.