Biuro Obsługi Klienta:
Poniedziałek - Sobota:
11:00 - 16:00

e-mail: biuro@napieszo.pl
Tel.: 95 720 61 58
Menu

Kategorie

Katalog

Producent v

Okulary polaryzacyjne męskie

Stosowanie okularów polaryzacyjnych na szlakach turystycznych czy w trakcie pływania łodzią lub kajakiem to nie kwestia mody, lecz realnej ochrony wzroku. Oczywiście głównym czynnikiem, stanowiącym zagrożenie dla zdrowia oczu jest słońce. Marsz w kierunku słońca to duże obciążenie dla wzroku. Stąd też okulary polaryzacyjne są w takich okolicznościach niezastąpionym akcesorium. Ponadto dobra widoczność ma wpływ na zachowanie właściwego stopnia bezpieczeństwa w trakcie wędrówek lub np. jazdy rowerem. Okulary polaryzacyjne to jednocześnie produkt o nienagannej estetyce.

Siatka
Lista

Okulary polaryzacyjne - jak wybrać?

Okulary polaryzacyjne doskonale chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem, wiatrem oraz kurzem. Doskonale sprawdzą się w trakcie aktywności fizycznej, ale są również polecane do użytku w trakcie jazdy samochodem. Dostępne modele okularów polaryzacyjnych zostały skonstruowane w ten sposób, aby znakomicie spisywać się przez cały sezon.
O tym, że okulary polaryzacyjne pozwalają chronić wzrok i znacznie ułatwiają uprawianie wielu rodzajów aktywności doskonale wiedzą nie tylko kierowcy, ale również miłośnicy letnich i zimowych spacerów, biegacze, kolarze, wędkarze i wszyscy ci, którzy mają do czynienia z oddziaływaniem promieni słonecznych, odbijających się od płaszczyzn takich jak droga, śnieg, tafla lodu lub lustro wody. Przy silnym słońcu, w trudnych warunkach zdarza się nam często nie widzieć dosłownie nic. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, jak niekomfortowe i niebezpieczne mogą być takie sytuacje, nawet jeśli trwają zaledwie ułamek sekundy. Brak dostatecznej widoczności może zmusić nas do przerwania ulubionej aktywności fizycznej, a nawet być przyczyną groźnego wypadku. Aby zapobiec takim sytuacjom, warto zaopatrzyć się w profesjonalne okulary polaryzacyjne, które w skuteczny sposób neutralizują intensywne działanie promieni słonecznych odbijanych od płaszczyzn, dzięki czemu zapobiegają oślepieniu i gwarantują doskonałą widoczność nawet w trudnych, uciążliwych warunkach. Tego typu okulary w doskonały sposób ochronią nas także przed wiatrem, piaskiem czy unoszącym się w powietrzu kurzem. Silne słońce, a co za tym idzie, szkodliwe działanie promieni UV towarzyszy nam nie tylko latem. Także zima i wiosna są tymi porami roku, w których mamy do czynienia z promieniami słonecznymi. Dodatkową przeszkodą może być leżący dookoła śnieg lub okoliczne zbiorniki wodne, które odbijają promienie słoneczne i tym samym intensyfikują ich działanie. W takich sytuacjach okulary polaryzacyjne są absolutnie niezastąpione.

Okulary polaryzacyjne czy fotochromowe?

W asortymencie naszego sklepu można znaleźć zarówno okulary z soczewkami fotochromowymi, które ciemnieją przy zwiększającym się natężeniu UV i rozjaśniają przy zmniejszeniu intensywności promieniowania świetlnego, jak i modele z soczewkami polaryzacyjnymi, blokującymi spolaryzowane światło odbite od poziomych płaszczyzn (śnieg, woda, szosa, piasek). W ofercie posiadamy szeroki wybór okularów polaryzacyjnych takich marek, jak: Arctica, Brenda oraz Fischer. Dzięki współpracy z renomowanymi i uznanymi na całym świecie producentami okularów polaryzacyjnych oraz fotochromowych, jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom wysokiej klasy produkty w atrakcyjnych cenach. Nasze okulary charakteryzują następujące cechy:

  • wiele dostępnych kolorów oprawek,
  • uniwersalny design, dedykowany wszystkim miłośnikom aktywnego spędzania czasu,
  • dodatkowe udogodnienia, jak np. silikonowe zauszniki.

Filtr UV i jego rola w okularach polaryzacyjnych

Warto zwrócić uwagę na fakt, że wszystkie sprzedawane w naszym sklepie okulary polaryzacyjne posiadają wysokiej jakości filtr UV zapewniający całoroczną ochronę przed promieniami słonecznymi. Tym różnią się one od okularów za kilka lub kilkanaście złotych, które znajdziemy na stoiskach w wielu polskich miastach. Kupując jedne z wielu dostępnych w naszym asortymencie okularów polaryzacyjnych otrzymujesz w zestawie eleganckie etui oraz praktyczny pokrowiec, dzięki którym Twoje okulary zawsze będą bezpieczne. Mając na uwadze komfort i aktualne trendy na rynku okularów przeciwsłonecznych oferujemy nie tylko niezawodne i solidne, ale również modne i atrakcyjne okulary fotochromowe i polaryzacyjne, które doskonale podkreślą twój styl.