Biuro Obsługi Klienta:
Poniedziałek - Sobota:
11:00 - 16:00

e-mail: biuro@napieszo.pl
Tel.: 95 720 61 58
Menu

Kategorie

Kijki trekkingowe i nordic walking

Różne rodzaje kijków - trekkingowych lub typu nordic walking, to doskonały sprzymierzeniec dla osób aktywnych w zmaganiach z grawitacją. Otóż większość akcji ruchowych wiąże się z obciążeniem nóg i stawów dolnych partii ciała. Aby odciążyć stawy kolanowe i skokowe wystarczy zastosować odpowiednie kije do trekkingu. W zależności od rodzaju ruchu należy wybrać kije trekkingowe lub nordic walking. Każdy rodzaj kijków do trekkingu przenosi część obciążenia z nóg na górne części ciała, głównie na ramiona i barki. Używając pewnej przenośni możemy powiedzieć, że dzięki kijom trekkingowym oraz nordic walking wspinamy się, w istocie idąc po płaskim.

Nie ma produktów w tej kategorii.

Kijki trekkingowe i nordic walking

Chodzenie z kijkami stało się w ostatnich latach niezwykle popularną formą aktywności fizycznej. Na terenie całej Polski, od Bałtyku po Tatry, znajdziemy miłośników spacerowania, wspinaczki, pieszych wędrówek czy wspólnych wypraw, którzy wspomagają się na trasie specjalnymi kijkami. Kijki trekkingowe stanowią nieocenione wsparcie podczas wypraw w terenie. Ich dużą zaletą jest połączenie niespotykanej lekkości z maksymalną stabilizacją, dzięki której kije do trekkingu ułatwiają poruszanie się po nieregularnym terenie, wspomagając poprawną postawę, odciążając nasz kręgosłup, mięśnie i wszystkie stawy. Dzięki kijkom trekkingowym znacznie łatwiej utrzymać równowagę i znaleźć optymalną stabilizację w miejscach charakteryzujących się licznymi nierównościami, np. na leśnych ścieżkach czy górskich trasach pieszych. Dla wszystkich miłośników pieszych wędrówek, ceniących sobie komfort i wygodę, kijki trekkingowe stanowią doskonały sposób na jeszcze łatwiejsze pokonywanie kolejnych kilometrów. Oferowane w naszym sklepie kije do trekkingu wyróżnia między innymi teleskopowa konstrukcja, która umożliwia ich szybkie i łatwe złożenie, dlatego bez trudu można spakować je do torby lub plecaka.

Kijki do nordic walking

Uprawianie nordic walkingu stanowi coraz popularniejszą formę wysiłku fizycznego i doskonałą propozycję dla wszystkich tych, którzy cenią sobie połączenie aktywności z możliwością podziwiania pięknych krajobrazów i delektowania się świeżym powietrzem. Wielką zaletą tego sportu jest fakt, że uprawiać może go dosłownie każdy, także osoby, które z różnych względów (wiek, problemy zdrowotne), nie są w stanie podejmować się bardziej obciążających sportów, takich jak siłownia czy bieganie, a również pragną żyć w sposób aktywny. Coraz większe zainteresowanie nordic walkingiem przekłada się na doskonałą ofertę sprzętu do uprawiania tej dyscypliny, czego wyrazem są przede wszystkim kijki nordic walking. Na polskim rynku pojawiło się wielu renomowanych producentów tego sprzętu, takich jak: Elbrus czy K2 Sport, oferujących profesjonalne, wykonane z najwyższej jakości materiałów, wygodne kijki nordic walking oraz kije do trekkingu w atrakcyjnych cenach.

Oferta kijków trekkingowych i nordic walking

Kijki nordic walking są przeznaczone do uprawiania aktywności fizycznej o tej samej nazwie, polegającej na szybkim marszu z elementami narciarstwa biegowego. Od zwykłych kijów trekkingowych różnią się przede wszystkim lżejszą wagą oraz nieco większą elastycznością. W asortymencie naszego sklepu można znaleźć solidnie wykonane kijki trekkingowe oraz nordic walking, które są lekkie, a zarazem niesłychanie odporne na uszkodzenia mechaniczne. W ofercie posiadamy szeroki wybór nie tylko kijów do trekkingu, ale także kijków nordic walking z wieloma funkcjonalnymi rozwiązaniami, takimi jak innowacyjny system amortyzacji AntiShock, teleskopowa regulacja długości czy profilowane uchwyty do trzymania w dłoni. Miłośnikom pieszych wędrówek po górskich szlakach, proponujemy także bogatą gamę mocnych i wytrzymałych kijów trekkingowych, które doskonale odciążają kręgosłup i kolana, zwłaszcza w trakcie stromych podejść oraz zejść ze szczytów.